Záhradné dni na zámku Schloss Hof
Diskusné fórumbodeckaFórum2013-05-23 12:28:14

záhradaBarokový statok zámku Schloss Hof sa aj tento rok na tri dni stane rakúskou top-adresou pre všetkých milovníkov záhradnej kultúry. Záhradné dni otvorí spolkový prezident Dr. Heinz Fischer.

Okolo 50 starostlivo vybraných pestovateľov záhradných kultúr odprezentuje domáce a exotické rastliny ...

Čítajte ďalej ...


Témy

Záhradné dni na zámku Schloss Hof

24. - 26. máj 2013

 


Barokový statok zámku Schloss Hof sa aj tento rok na tri dni stane rakúskou top-adresou pre všetkých milovníkov záhradnej kultúry. Záhradné dni otvorí spolkový prezident Dr. Heinz Fischer.

princ eugen

Okolo 50 starostlivo vybraných pestovateľov záhradných kultúr odprezentuje domáce a exotické rastliny a rastlinné rarity, príslušenstvo pre záhradu a vidiecke sídla, umelecké remeslá, keramiku a oveľa viac. Záhradní profíci a záhradníci zámku Schloss Hof sa s návštevníkmi radi podelia o praktické rady a tipy. Oficiálne tohtoročné Záhradné dni otvorí 24. mája spolkový prezident Dr. Heinz Fischer. Pre prezidenta a pre jeho manželku budú v tento deň zasadené dve “ruže princa Eugena” v záhrade ruží, ktoré budú v budúcnosti pripomínať túto významnú návštevu.      

záhrada predaj

Programová rôznorodosť Záhradných dní
Výmenná burza rastlín s mottom „Daj a zober“ ponúka návštevníkom možnosť vymeniť si sadenice, výhonky a cibule z vlastnej záhrady s inými milovníkmi rastlín. Výmenná burza je aj obľúbeným miestom stretnutia a výmeny skúseností, ako aj odborných debát. V rámci zaujímavých tematických prehliadok bylinkovou zahradou a záhradou maškŕt prezradí „baba bylinkárka“ zámku Schloss Hof praktické tipy k sadeniu, starostlivosti a použitiu voňajúcich korenín a liečivých rastlín.

Na prehliadkach záhradného parku v slovenskom, nemeckom a anglickom jazyku sa návštevníci vydajú na príjemnú cestu „záhradou princa“ po stopách Eugena Savojského popri nádherných brodériách a fontánach.

 

Kreatívne workshopy a program pre deti

K aktivite prijme návštevníkov workshop jarných dekorácií a maliarsky workshop s umelcom Martinom Eggerom, ktorý v areáli vystavuje svoje obrazy. Aj najmenší hostia sa zabavia pri sadení a aranžovaní alebo si môžu pozrieť tréning tiav na lúke hospodárskeho dvora. Okrem toho na nich čaká dobrodružné detské ihrisko, jazdenie na poníkoch a ohrada so zvieratkami, ktoré si môžu aj pohladkať.  

 

Záhradné dni na zámku Schloss Hof

24. – 26. máj 2013, denne 10 - 18 hod.

Denný vstup: Dospelí  12,- € | Deti & mládež 6–18 rokov 8,- € | Deti do 6 rokov vstup zdarma

                        | Rodinný vstup (2 dospelí, max. 3 deti) 32,- €
Východná brána zámku, ktorá sa nachádza v blízkosti cyklomosta Slobody je počas sezóny otvorená každý víkend a cez slovenské a rakúske štátne sviatky.

 

Schloss Hof je do 3. novembra 2013 otvorený denne od 10 do 18 hod.