Domov · Foto galéria · Databáza kvetiniek · Fórum · Články · V skratke · Hľadať Štvrtok, 25. Apríla 2024
Nový dizajn

Na www.kvetinky.eu nájdete vynovenú stránku, kde nájdete skoro všetko z tohoto archívu a môžete sa aj zaregistrovať.

Menu
Domov
Foto galéria
Databáza kvetiniek
Fórum
Články
V skratke
FAQ
Linky
Hľadať
Najnovšie články
Sadíme kríčky
Ako kávou môžeme poh...
Zakoreňujeme ruže
Sadíme jahody
Opora pri zakoreňova...
Najnovšie fotky
Smrekovec opadavý prev...
Moje letničky
Hlávkový šalát
Kaktus
Orechy
Figa
Špenát

Fotky podľa dátumu
Fotky podľa užívateľa
Najnovšie fotokomentáre on
Informácie on
Reklama
Partneri

dobre-napady.sk

sepkov web

kamsdetmi.info
Čítať tému
Kvetinky | Kvetinky | Orchideje
Autor Neviem co to je
Laburnum

Príspevkov: 16
Založený: 06.05.09
Pridané 06-05-2009 16:19 print
Ahojte...mam orchideu,ktora odkvitla a zas zacla kvitnut...a prave na novom listku sa jej objavili tmave, skor tmavozelene flaky a su citit pri dotyku, vidno ich aj zo spodnej strany a su tvrde...Neviete co to je?Su na novom listku a po nom zacal rast dalsi novy list a na nom su uz tiez...ale nie na starych...poradte...ak vam je to nejasne,neskor pridam foto...dakujem
P.S.:mam este dalsie 2 orchideje a nie su pri nej,ale nie su ani daleko a nic sa na ne neprenieslo,tak neviem,co to moze byt
Autor RE: Neviem co to je
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 06-05-2009 17:41 print
Prilož fotku, tak sa to bude dať ľahšie identifikovať smiley
Autor RE: Neviem co to je
Laburnum

Príspevkov: 16
Založený: 06.05.09
Pridané 06-05-2009 18:15 print
vrchná strana
Laburnum priložený nasledujúci obrázok:


[24.83Kb]
Autor RE: Neviem co to je
Laburnum

Príspevkov: 16
Založený: 06.05.09
Pridané 06-05-2009 18:15 print
spodná strana
Laburnum priložený nasledujúci obrázok:


[22.9Kb]
Autor RE: Neviem co to je
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 06-05-2009 20:40 print
Nebola náhodou mechanicky namáhaná, poškodená alebo vystavená zime, príp. poliata studenou vodou?

Na tom väčšom liste je začínajúca hnedá škvrna, čo môže byť degradácia mäkkého tkaniva listov (či ako sa to správne povie) k tomu môže dochádzať aj vtedy, ak je voda, ktorou rosíš, chladnejšia o viac ako 4°C ako izbová teplota.
Tie zelené škvrny vyzerajú ako zdurené tkanivo.

Rosíš ju vodou z vodovodu?
Nebola v prievane?
Upravil Maja, 06-05-2009 20:44
Autor RE: Neviem co to je
Laburnum

Príspevkov: 16
Založený: 06.05.09
Pridané 06-05-2009 21:33 print
Tak prv,nez som tieto rastliny vobec zaliala,zistila som si ,aku treba zalievku dat. Robim to takto...nalejem si vodu z vodovodu asi tak do tristvrtiny flasky...trosku dolejem destilovanu vodu a podla navodov dolejem podla potreby hnojivo,kedze jedna z rastlin mala malo fosforu,bolo treba...mozno je to zle,ale nevymyslela som si to,citala som to v navodoch,aby nebola tvrda voda...a ci je ta voda studena,to neviem posudit,nijako som to nemerala,ale vacsinou davame odstatu vodu,tak by to nemalo vadit...a ci je v prievane: tak tam kde su tieto kvietky,tak tie okna neotvarame,ale otvarame vedlajsie okno, ktore nie je ani blizko, ani daleko,tak neviem... a ta hneda skvrna tam naozaj je,to viem,ale predtym ako tam bola,tak tam boli tie zelene a tie sa premenili na hnedu a teraz ani neviem preco...a ani netusim,preco sa to stalo prave na novych listkoch...a este k tomu,ako zalievam...niekedy ich zalejem normalne konvou s odstatou vodou,ale to len niekedy,aby nemali privela hnojiva...a kazdy den ich dam do vane a vezmem tu moju striekaciu flasku s vopred spominanym roztokom a hojne ich postriekam a to aj po substrate,aby mali vlahu...ale zvyknute na vodne lazne v kybli teda nie su,tak to nechcem ani skusat,preto ich takto rosim...ak treba nieco zmenit,co im moze vazne pomoct,budem len vdacna za kazdu radu....a este otazky, myslite ze to zmizne?Co robit,aby sa to znovu neobjavilo?
Autor RE: Neviem co to je
Laburnum

Príspevkov: 16
Založený: 06.05.09
Pridané 06-05-2009 21:36 print
ozaj a este ci bola mechanicky namahana a vystavena zime...to urcite nie...totizto mame ju kratko, asi od konca minuleho roka, a nejake velke chladno tu nie je...a ani dako sa s nimi nehybe,len co ich prenesiem do vane a postriekam....a este taka malickost,mam taku jednu,co sme ju uz kupili taku,ze listy previsaju na jednu stranu kvetinaca....no je proste taka...nie je to zle?Nebude jej to skodit?
Autor RE: Neviem co to je
Katy

Príspevkov: 5
Založený: 02.05.09
Pridané 14-05-2009 17:54 print
podla mna jej odhnivaju korene.. orchidky sa vraj nemaju casto polievat
Autor RE: Neviem co to je
Laburnum

Príspevkov: 16
Založený: 06.05.09
Pridané 14-05-2009 18:54 print
no polievat sa casto nemaju,ale ja ich casto nepolievam, fakt len raz do tyzdna,to som ich len po listoch striekala...a uz ani nestriekam,lebo sa bojim...no a hentu,co som tu odfotila,tak ja by som ju bola aj presadila a pozrela korene,ale nemozem,ked zacina kvitnut,no nie?Ostatne dve som presadila teraz v pondelok a mali korene normalne,par suchych...a to vsetky som polievala rovnako,tak neviem....aspon ta,co mala malo fosforu(cervene listy zo spodu),tak po zakupeni tie jej listy aj ochabovali a potom som nastojila to hnojivo a ona sa tak kraasne vybrala,listy ma pevne a cervene zafarbenie je uz slabe(kedze viem,ze uz zmiznut nemoze),preto mi pride uplne divne,ze jednej to vadi a druhej takto prospieva...no tak som teda zacla inak(aj ked mi to nebolo moc po chuti),uz maju tie lazne...teda,tento tyzden mali prvu...a bez striekania,kedze kvetinarka mi povedala na tu choru,nech ju nestriekam teraz...ze tie mlade listy su nachylne...
a este taka vec,ze co si myslite o tom,ze mi povedala,ze tie listy su preto take,lebo ked som ju nastriekala a mala tu vodu na listoch a dala som ju na okno a svietilo slnko,tak to jej uskodilo,ze na studene teple...tomu by som viac verila,pretoze je to mozne,kedze ju mame na okne...boooratko,asponze kvitne
no a este taka vec, tie stonky co ma po odkvitnuti viem,ze sa mozu odstrihnut nad tym ockom,ktore este nevyhanalo,ale ja som neodstrihovala,kedze mojej babke vyrasili puky aj na starych...no ale mne sa zo stonky vyhnali stopky z kolienok a ten stary zvysok po odkvitnuti je taky prazdny so suchymi kolienkami, mozem to odstrihnut teraz,ked idu tie zvysne stopky kvitnut,alebo mam pockat,nez zas odkvitne?(lebo je jasne,ze hentie casti kvitnut nebudu)
Autor RE: Neviem co to je
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 15-05-2009 09:08 print
Keď sa ti to nešíri, kvetinka ináč vyzerá zdravo, tak to zatiaľ nechaj tak a len to sleduj.

Čo sa týka polievania, ja moje orchidky zavlažujem iba vo vodnom kúpeli, raz za týždeň, príp. dva ich ponorím do misky s vodou a nechám ich tam aspoň 20 minút. Nerosím ich vôbec. Zvýšenú vlhkosť zabezpečím tak, že kvetináče postavím nad misku s vodou, na kamene.

Stonky po odkvitnutí odstrihávam, keď začnú schnúť. Mám jednu phalu, čo vždy vyháňa na konci odkvitnutých stoniek kvety a ešte vyženie aj ďalší výhon, čo kvitne. Pri iných mi zase po odkvitnutí uschne celá stonka. Takže asi najlepšie je strihať podľa toho ako sa správa smiley
Autor RE: Neviem co to je
Laburnum

Príspevkov: 16
Založený: 06.05.09
Pridané 16-05-2009 01:02 print
to som si inak vsimla,ze vzdy to nie je rovnake s tym kvitnutim,ale teraz to necham tak,ked uz zacla,sice som citala,ze ked som neodstihla ten nadbytocny zvysok,ze tie kvietky nebudu moc pekne...ale snad ma nesklame...ona je inak teraz lepsia,co sa tyka pevnosti listov,lebo ked tu pisete o tych laznach,tak som to zacla aj ja,raz do tyzdna a vsimla som si rozdiel v tom,ze na vsetkych troch su tie listy omnoho pevnejsie-take napnute, a vyzera to fajn-snad to tak ma byt,nie?...No a dik za tu radu s tymi kamienkami,sice neviem ako to poriesit,ked tato,co som vam ju fotila je v kvetinaci a ten kvetinac je v dalsom-okrasnom a priesvitnom,tak zrejme mozem dat kamienky na spodok toho okrasneho a asi tolko vody,aby sa ten mensi tej vody nedotykal,ze?Aby sa dotykal len kamenov a pomedzi ne sa bude voda odparovat-spravne chapem?A tie zvysne orchidky,tam sa to bude dat,tie som teraz presadzala,tak snad nebudu z toho mimo...dik za rady
Autor RE: Neviem co to je
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 21-05-2009 16:00 print
Držím palce, nech sa im darí smiley
Autor RE: Neviem co to je
Laburnum

Príspevkov: 16
Založený: 06.05.09
Pridané 29-05-2009 16:38 print
Ahojte...tak sa mi uzdalo,ze sa to ustalilo, listocky pevne...pekne kvitne,ale zrazu...prave na tych 2 mladych poskodenych listoch zo spodnej strany sa objavili male guľôčky, sú biele ako voda a lepkavé...kukám a žiaden škodca...nič...tak co teraz?Prosiiim,bojim sa o nu

A este...mam novu orchideu...ale je to MILTONIA-prosim ak mate skusenosti,budem rada,ked poradite,zatial ju normalne polievam raz za tyzden...nedavam ju do kybla s vodou,lebo tato ma ine korienky,...su tak na vrchu,tak som ju radsej poliala...a krasne vonia....ale rady mi pomozu...dik
Autor RE: Neviem co to je
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 29-05-2009 22:57 print
Pozri si túto tému
kvapky na spodnej strane listov...

pravdepodobne sa to týka aj tvojej orchidky
Autor RE: Neviem co to je
Laburnum

Príspevkov: 16
Založený: 06.05.09
Pridané 31-05-2009 11:45 print
dakujem pekne za radu..idem skusit tie kamienky...ale prosimvas, tie kamienky mate male,alebo vacsie?Lebo v obchode sa daju kupit rozne...a mam ich v umelohmotnom kvetinaci,ale tato jedna ma ten umelohmotny kvetinac este v priesvitnom sklennom,tak keby naplnim ten sklenny do stvrtiny tymi kamienkami s vodou,tak to bude fungovat?
Autor RE: Neviem co to je
xristie9

Príspevkov: 20
Založený: 03.12.08
Pridané 06-06-2009 19:03 print
pokial sa to nesiri nijako tak to nebude nic vazne, skor naozaj nejake poskodenie, ale ked sa to sirit bude povedala by som skor, ze je to nejake hubove ochorenie...
Autor RE: Neviem co to je
casper1982

Príspevkov: 1
Založený: 05.02.12
Pridané 05-02-2012 18:36 print
caute.
potrebujem poradit.....
mam orchideu.....asi po 2 rokoch mi konecne zakvitla.....
a tu je problem.....
zacali sa objavovat hnusne cierne musky.....najprv som nevedela z coho sa tvoria.....tak som ich namocila do vody a na hladine sa objavili take hnusne male biele larvy z kt. sa potom vytvoria tie musky..... neviem sa toho zbavit......

vie mi niekto poradit co s tym? ostava mi uz len vyhodit ju?
smiley
Autor RE: Neviem co to je
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 07-02-2012 12:51 print
To sú smútivky, väčšinou sa k nám dostanú s kupovaným substrátom.

Proti nim predávajú žlté lepové doštičky, ktoré sa zapichnú do substrátu alebo zavesia v blízkosti. Mušky sa na ne nalepia.
Tieto mušky sú väčšinou len otravné, rastlinke príliš neubližujú, larvy sa väčšinou živia odumretými korienkami.


Prejsť na:
Prihlásenie
Meno

Heslo



Zabudli ste heslo?
Nechajte si poslať nové.
Odkazovač
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Maja
15/06/2018 19:26
Obsah fóra je už konečne prehodený...

Maja
09/06/2016 13:50
Obsah starého fóra nie je ešte prehodený, ale nové funguje...

Maja
30/05/2016 23:16
tak, uz je to skoro hotovo smiley budem rada, ak sa mi na to pozries a prip. das pripomienky. info v sprave smiley

sepko
29/05/2016 19:35
na to naťahovanie času si dávaj pozor, aby nepraskol, držím ti palce

Maja
27/05/2016 21:43
Nuž ja radšej doma zostávam. Ale migráciu som už začala, ako si už určite postrehol smiley No a čas skúšam natiahnuť...

sepko
27/05/2016 14:07
tak migrovať sa ti zachcelo, a kamže? nebodaj tiež do Nemecka? na internet už aj ja mám málo času, ja ale migrujem na chatu

Maja
17/05/2016 17:30
Uvažujem o migrácii smiley ale uvidíme... času málo...

sepko
08/01/2016 12:40
som si myslel, že aspoň cez sviatky si niekto nájde čas na túto stránku,

sepko
04/01/2016 20:28
Šťastný Nový rok prajem

sepko
20/12/2015 18:57
Šťastné a veselé Vianoce všetkým, ktorí sem náhodou zablúdia

Archív odkazovača
Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu servera "Kvetinky"
je bez písomného súhlasu autora zakázané
Copyright © 2007-2009 "Kvetinky doma a na záhrade"

spampoison