Domov · Foto galéria · Databáza kvetiniek · Fórum · Články · V skratke · Hľadať Nedeľa, 05. Mája 2024
Nový dizajn

Na www.kvetinky.eu nájdete vynovenú stránku, kde nájdete skoro všetko z tohoto archívu a môžete sa aj zaregistrovať.

Menu
Domov
Foto galéria
Databáza kvetiniek
Fórum
Články
V skratke
FAQ
Linky
Hľadať
Najnovšie články
Sadíme kríčky
Ako kávou môžeme poh...
Zakoreňujeme ruže
Sadíme jahody
Opora pri zakoreňova...
Najnovšie fotky
Smrekovec opadavý prev...
Moje letničky
Hlávkový šalát
Kaktus
Orechy
Figa
Špenát

Fotky podľa dátumu
Fotky podľa užívateľa
Najnovšie fotokomentáre on
Informácie on
Reklama
Partneri

dobre-napady.sk

sepkov web

kamsdetmi.info
Čítať tému
Kvetinky | Kvetinky | Starostlivosť o kvetinky
Strana 1 z 2 1 2 >
Autor Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 15-02-2008 16:49 print
No, tak som tu zas, tento krát ide o Bonsai. Naši mi chceli urobiť radosť, tak mi podarovali deň pred Valentínom Bonsai. Mám pocit, že ide o Brest drobnolistý, snáď sa mi podarí priložiť aj foto.

Bonsai má 4 roky, kúpený bol v Hornbachu, v celkom dobrom stave... Nevedela som, kam ho dať. A ani doteraz to neviem. Na severnom okne nie je takmer ani štipka slnka... Na východnom zasa prievan, keďže okná nie su utesnené. Na západnom je radiátor. Ostalo už len južné. Čítala som síce, že Bonsai neznesie priame slnko, no neviem.. zatiaľ je tam. Celý čas sledujem, aby mu nevyschla zemina, lebo viem, že to nemôžem dopustiť. Ráno som ešte pred školou kontrolovala zeminu a bola ešte vlhká. Tak som išla do školy a keď som prišla, zemina bola vyschnutá. Tak som ju rýchlo poliala mäkkou odstátou vodou s izbovou teplotou a dobre si všimla rastlinku. Jemne som do nej ťukla a asi tri lístky opadali, niektoré sú bledšie ako včera a niektoré dokonca suché a hnedé. Neviem čo s ním, bojím sa, aby mi neodišiel. Sú moje obavy opodstatnené?smileysmileysmileysmileysmiley
nikussqa priložený nasledujúci obrázok:


[137.22Kb]
Upravil nikussqa, 15-02-2008 17:09
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 15-02-2008 17:12 print
ešte jedna vec - farba lístkov vybledla na tej strane, ktorou bol otočený k slnku, na druhej strane je nádherná sýto zelená. No zas som čítala, že pri na jeseň by sa mali lístky vyfarbiť do červena a oranžova a cez zimu by mali opadať a na jar zasa narásť krásna koruna. No v Hornbachu to asi držali celoročne zelené... Netuším no, bolo by najlepšie, aby mi niekto čo najskôr odpovedal. Chcela som sa totiž priučiť na bonsaioch na mojej Crassuli no keď už ho mám tak ho nechcem stratiť... smileysmileysmiley
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 15-02-2008 18:01 print
v prvom rade bonsai zmenila miesto a to možno v krátkom čase až 2x (od pestovateľa do Hornbachu a z Hornbachu ku tebe).

Dopraj jej čas na aklimatizáciu. Počas aklimatizácie môže pár lístočkov zhodiť.

Brest drobnolistý miluje slnko smiley, takže južné okno nie je veľký problém smiley.

Polievať ju treba denne ak to potrebuje (najlepšie je ponoriť do vody črepník, nech sa zemina poriadne nasaje), pridaj aj rosenie lístkov.

Hnojiť potrebuje v zime cca raz za mesiac, ináč raz za dva týždne.



Prečítaj si toto http://www.e-bonsai.sk/8_ulmus.htm

Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 15-02-2008 18:03 print
A ako polievanie v zime? Nevadí, že na tej strane k slnku lístky zbledli?
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 15-02-2008 18:38 print
podľa potreby smiley substrát nesmie preschnúť, aj listy treba rosiť



nemáš náhodou od okna zimu? To by možno mohla byť príčina.
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 15-02-2008 18:39 print
No ano, je tam trosku zima... Keďže nie su utesnené... ale kam ho potom dať? smiley
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 15-02-2008 18:43 print
nechaj ho tam, veď on vydrží aj nižsie teploty, nie je príliš náročný (je to celkom pekne napísane v tom odkaze čo som ti dala predtým, je to až naspodku tej stránky). Vtedy môžu viac lístky opadať, ale oni na jar znovu vyrašia smiley
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 15-02-2008 19:03 print
Takže len dávať pozor, aby mu zemina nevyschla a čakať do jari... smiley ďakujem hrozne, ja takmer vždy takto panikárčim, keďže nemám žiadne skúsenosti s Bonsaimi... smiley
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 15-02-2008 19:29 print
smiley



Skúsenosti získaš, časom smiley



aj jej ros lístky, prípadne sa s ňou porozprávaj smiley
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 15-02-2008 20:02 print
Každopádne, ďakujem veľmi pekne za pomoc, ako vždy teraz pôjdem na stránku babynames.com a dám si vyhľadať meno rastlinky nejaké... tak to dopadlo aj pri mojej crassuli.. (ktorá sa ma mimochodom veľmi dobresmiley takže naozaj veľmi pekne ďakujem za pomoc, fakt, stiahla som si už aj niekoľko e-bookov čo sa týka potom toho ďalšieho pestovania a tak, momentálne bolo pre mňa dôležité toto, takže moc diky smiley
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 17-02-2008 18:49 print
Mala by som ešte jednu otázku - substrát mu hrozne rýchlo vysychá, niekde som sa dočítala, že mach dokáže udržať vlhkosť a zabrániť skorému vysychaniu. No niekde inde som zas čítala, že ho neodporúčajú, pretože zhromažduje soli. Tak ako teraz?
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 17-02-2008 20:12 print
ja by som tam mach navyše nedávala... (podľa fotky tam nejaký máš smiley)



túto bonsai (v tomto kochlíčku) aj tak musíš každý deň polievať. Ak sa ti zdá, že nevydrží ani jeden deň, namoč kochlíček na 5 min do vody a potom vyber. Do druhého dňa by to malo vydržať.

(a ak máš čas tak mu ros lístky niekoľko krát za deň, možno máte teraz veľmi suchý vzduch doma a preto tak rýchlo presne. my máme veľmi... misky s vodou pod orchideami sa mi odparia za pár dní)
Upravil Maja, 17-02-2008 20:14
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 17-02-2008 20:15 print
No hej, tamten tam už bol keď som ho dostala.... Dnes som ho musela trikrát poliať, pretože kým som prišla, vždy bola zemina suchá. Zasa sa bojím, aby som ho nepreliala, lebo to bude asi aj väčšia katastrofa, ako keby som ho nepoliala.... Môže na zvýšenie vlhkosti vzduchu pomôcť vlhké kamene v miske?
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 17-02-2008 20:20 print
skôr miska s vodou a kameňmi, na ktorých bude stáť kochlíček smiley



(mne sa to tak osvedčilo pri rastlinkách čo potrebujú vyššiu vlhkosť vzduchu)

Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 17-02-2008 20:46 print
Dobre no... takže, rosiť lístky (v záujme dobrého zdravia môjho bonsaia si vždy nájdem čassmiley), miska s vodou...a nevadí, keď ho mierne polejem aj trikrát?

Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 17-02-2008 20:58 print
keď mierne, tak asi nie smiley

len lepšie je raz výdatne ako viac krát pomálo smiley



ale aj tak sa mi nezdá, žeby tak skoro úplne preschol. naozaj je aj naspodku suchý? (skúšala si ho ponoriť?)
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 17-02-2008 21:43 print
neviem ako naspodu.... uvidíme no. Vyskúšam a napíšem smiley
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 01-05-2008 20:09 print
Ďalší problém... všetko bolo v pohode, dokonca som ho aj trošku ostrihala pred par tyzdnami, pretoze sa nejako rozrastol smileysmileysmiley aa posledny tyzdnen mi zacali listky priserne zltnut a opadavat... moze to byt znakom preliatia lenze... mam zalievku rovnaku po cely cas, tak neviem... smileysmiley
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 01-05-2008 21:15 print
nemenil náhodou miesto?

hnojila si ho? (žltnutie listov spôsobuje prehnojenie, ale aj nedostatok dusíka, horčíka, železa... závisí to ako žltnú)

prípadne skontroluj lupou, či tam nie sú nezvaní hostia (škodcovia)
Autor RE: Bonsai - Pomoc!!!
nikussqa

Príspevkov: 47
Založený: 25.11.07
Pridané 02-05-2008 16:06 print
Nie, miesto má rovnaké.... ale hnojiť som ho nehnojila vôbec... smiley aké hnojivo by asi bolo najlepšie a kde sa dá vôbec zohnať? Pochybujem že v takej Optime by niečo také bolo...

Škodcovia tam nie sú, to bolo prvé čo som pozrela...
Strana 1 z 2 1 2 >
Prejsť na:
Prihlásenie
Meno

Heslo



Zabudli ste heslo?
Nechajte si poslať nové.
Odkazovač
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Maja
15/06/2018 19:26
Obsah fóra je už konečne prehodený...

Maja
09/06/2016 13:50
Obsah starého fóra nie je ešte prehodený, ale nové funguje...

Maja
30/05/2016 23:16
tak, uz je to skoro hotovo smiley budem rada, ak sa mi na to pozries a prip. das pripomienky. info v sprave smiley

sepko
29/05/2016 19:35
na to naťahovanie času si dávaj pozor, aby nepraskol, držím ti palce

Maja
27/05/2016 21:43
Nuž ja radšej doma zostávam. Ale migráciu som už začala, ako si už určite postrehol smiley No a čas skúšam natiahnuť...

sepko
27/05/2016 14:07
tak migrovať sa ti zachcelo, a kamže? nebodaj tiež do Nemecka? na internet už aj ja mám málo času, ja ale migrujem na chatu

Maja
17/05/2016 17:30
Uvažujem o migrácii smiley ale uvidíme... času málo...

sepko
08/01/2016 12:40
som si myslel, že aspoň cez sviatky si niekto nájde čas na túto stránku,

sepko
04/01/2016 20:28
Šťastný Nový rok prajem

sepko
20/12/2015 18:57
Šťastné a veselé Vianoce všetkým, ktorí sem náhodou zablúdia

Archív odkazovača
Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu servera "Kvetinky"
je bez písomného súhlasu autora zakázané
Copyright © 2007-2009 "Kvetinky doma a na záhrade"

spampoison