Domov · Foto galéria · Databáza kvetiniek · Fórum · Články · V skratke · Hľadať Nedeľa, 05. Mája 2024
Nový dizajn

Na www.kvetinky.eu nájdete vynovenú stránku, kde nájdete skoro všetko z tohoto archívu a môžete sa aj zaregistrovať.

Menu
Domov
Foto galéria
Databáza kvetiniek
Fórum
Články
V skratke
FAQ
Linky
Hľadať
Najnovšie články
Sadíme kríčky
Ako kávou môžeme poh...
Zakoreňujeme ruže
Sadíme jahody
Opora pri zakoreňova...
Najnovšie fotky
Smrekovec opadavý prev...
Moje letničky
Hlávkový šalát
Kaktus
Orechy
Figa
Špenát

Fotky podľa dátumu
Fotky podľa užívateľa
Najnovšie fotokomentáre on
Informácie on
Reklama
Partneri

dobre-napady.sk

sepkov web

kamsdetmi.info
Čítať tému
Kvetinky | Kvetinky | Starostlivosť o kvetinky
Autor Ibištek
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 19-11-2007 13:45 print
Mám plnokvetý ibištek, ktorý zrazu začal kvitnúť jednoduchými kvetmi. Neviete niekto prečo?



tu je nová fotka

http://www.kvetinky.eu/photogallery.php?photo_id=443

a tu je staršia

http://www.kvetinky.eu/photogallery.php?photo_id=135
Autor RE: Ibištek
Hanka

Príspevkov: 33
Založený: 02.09.07
Pridané 19-11-2007 21:36 print
Majka, pri ibiškoch je to celkom bežný jav, keď v zime zakvitne plnokvetý ibištek jednoduchým kvetom. Dokonca dokážu aj mierne zmeniť farbu kvetu. Zrejme to bude krátkymi dňami, majú málo svetla... Na jar a v lete by ti mal kvitnúť znova plnými kvietkami.
Autor RE: Ibištek
burizonka

Príspevkov: 7
Bydlisko: Cierna voda
Založený: 26.10.07
Pridané 20-11-2007 15:44 print
Pocula som, ze cinske ruze je dobre polievat vodou z akvaria, ktora obsahuje vsetko to nezozrane krmivo a vykaly rybiek. Vtedy sa qtine najlepsie dari a ma krasne, velke a tmavozelene listy.
burizonko
Autor RE: Ibištek
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 27-11-2007 22:41 print
môže byť, len musíš mať to akvárium smiley
Autor RE: Ibištek
DeepGirl

Obrázok používateľa

Príspevkov: 6
Založený: 16.03.08
Pridané 16-03-2008 17:05 print
Mne zase jednoduchý ibištek začal pred dvoma rokmi kvitnúť polo-plným kvetom... smiley








Upravil DeepGirl, 16-03-2008 17:05
deepgirl27 www.deepgirl.sk
Autor RE: Ibistek
Viki

Príspevkov: 5
Založený: 13.04.08
Pridané 13-04-2008 15:17 print
Ja neviem prist tym ibistekom na koren,ci dodrziavam navody na pestovanie z knih alebo nie,za ten svet tu potvoru neviem prinut kvitnut.Ako to robite vy, co im ibistek kvitne?
Autor RE: Ibištek
Maja

Obrázok používateľa

Príspevkov: 233
Založený: 01.07.07
Pridané 14-04-2008 18:13 print
Mne kvitne ten čo mám skoro stále, bez nejakej zvláštnej starostlivosti. Má veľa slniečka a v lete býva vonku (neviem aká je to odroda, lebo má za rok prírastok asi 2cm, čo je dosť neobvyklé)
Autor RE: Ibistek
Viki

Príspevkov: 5
Založený: 13.04.08
Pridané 14-04-2008 20:57 print
Ved prave.Doma co sme mali klasicky cerveny,po tom ani "pes nestekol" ,bol rad,ked ho mal kto poliat a kvitol skoro stale.Predvlani som od muza dostala taky nadherny marhulovy s cervenym stredom a jediny uspech,co som dosiahla za ten cas bol jeden puk,ktory o velkosti cca 4 cm odpadol.Ja ho na balkon nevykladam mam ho orientovany na juh,to by mu asi neprospelo.Teraz je v obyvacke,pri okne,ktore je orientovane na juhovychod,takze svetla by mal mat dost.Aj vlhkost by mu mohla vyhovovat,aj ked ho nerosim (raz do tyzdna ho osprchujem),v tej izbe je 240 l akvarium.Teraz som ho presadila ,takze 6 tyzdnov ho nebudem hnojit.Asi sa mu zacnem vyhrazat,ze ho vyhodim von oknom.U africkych fialiek to zabralo...Do tyzdna zakvitlismiley
Autor RE: Ibištek
sylvinkam

Príspevkov: 22
Založený: 26.03.08
Pridané 15-04-2008 11:21 print
Ahojte, prosím viete poradiť, ako rozmnožiť ibištek? Chcela by som si rozmnožiť jeden pekný, čo má prababička v záhrade a neviem ako...no a na semienka sa mi nechce čakať :-(
Autor RE: Ibištek
igorino

Príspevkov: 7
Založený: 27.02.08
Pridané 15-04-2008 13:22 print
Ak je to ibištek, 1/ aké máme doma, tak ten sa rozmnožuje veľmi ľahko! Treba odrezať cca 20-30 cm konárik, podľa možnosti nie hrubý, nie drevený, dať ho do obyčajnej vody zakoreniť a čakať. On sa správa "slušne" a netrvá mu to ani tak dlho. Potom, keď korienky dostatočne zosilnejú, môže sa presadiť. Mne jedna taká "potvorka" rozkvitla, keď bola ešte vo fáze vyháňania korienkov vo fľaštičke. Ak je prababičkin taký hustý, ako sú moje, je lepšie tých výhonkov odrezať viac, pre istotu, že by sa niektorému rozmnožovať nechcelo. Mne sa to darí tak na 80%, robím túto procedúru vždy, keď ho zostrihávam alebo prerieďujem. Odrezky mi je ľúto vyhodiť, tak mám potom plné kompótové poháre a hnedé fľaštičky od liečiv (borovej vody, sirupov proti kašľu a pod.) a neskôr kvetiny na všetkých možných i nemožných miestach. Zaujímavé je, že najviac a najčastejšie kvitnú tie, ktoré sú na tmavom schodišti a o ktoré sa, okrem sobotňajšieho polievania, ani nestarám.

2/ No sú aj iné ibišteky, také, ktoré možno vidieť trvalo zasadené v parkoch a záhradách. Také mám rozmnožené v záhrade tým spôsobom, že som u majiteľky domu zazvonil a ona mi vykopala asi desať malých "bočných" rastliniek, už aj s korienkami. Takže ten sa asi ľahšie rozmnožuje rozsádzaním, ale podľa mňa by sa dalo skúsiť aj tak, ako tie "izbové". Véď aj tie dávame na leto von! Prajem veľa úspechov!
Autor RE: Ibištek
DanaMi

Obrázok používateľa

Príspevkov: 137
Založený: 01.07.07
Pridané 15-04-2008 23:44 print
Igorino,

a to by si mi vedel jeden- dva zakorenene darovat? Ja som minule bola u zubarky a ona mala na chodbe pekny - odtrhla som vetvicku (ani to nebolo poznat) a chcela zakorenit doma...a nic. Odisiel.

Skusala som to s viacerymi...ale nic. A to som v byvalom byte mala obrovsky strom - sice nekvitol...ale bol krasny! Teraz nemam....
Prejsť na:
Prihlásenie
Meno

Heslo



Zabudli ste heslo?
Nechajte si poslať nové.
Odkazovač
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Maja
15/06/2018 19:26
Obsah fóra je už konečne prehodený...

Maja
09/06/2016 13:50
Obsah starého fóra nie je ešte prehodený, ale nové funguje...

Maja
30/05/2016 23:16
tak, uz je to skoro hotovo smiley budem rada, ak sa mi na to pozries a prip. das pripomienky. info v sprave smiley

sepko
29/05/2016 19:35
na to naťahovanie času si dávaj pozor, aby nepraskol, držím ti palce

Maja
27/05/2016 21:43
Nuž ja radšej doma zostávam. Ale migráciu som už začala, ako si už určite postrehol smiley No a čas skúšam natiahnuť...

sepko
27/05/2016 14:07
tak migrovať sa ti zachcelo, a kamže? nebodaj tiež do Nemecka? na internet už aj ja mám málo času, ja ale migrujem na chatu

Maja
17/05/2016 17:30
Uvažujem o migrácii smiley ale uvidíme... času málo...

sepko
08/01/2016 12:40
som si myslel, že aspoň cez sviatky si niekto nájde čas na túto stránku,

sepko
04/01/2016 20:28
Šťastný Nový rok prajem

sepko
20/12/2015 18:57
Šťastné a veselé Vianoce všetkým, ktorí sem náhodou zablúdia

Archív odkazovača
Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu servera "Kvetinky"
je bez písomného súhlasu autora zakázané
Copyright © 2007-2009 "Kvetinky doma a na záhrade"

spampoison