Domov · Foto galéria · Databáza kvetiniek · Fórum · Články · V skratke · Hľadať Štvrtok, 25. Apríla 2024
Nový dizajn

Na www.kvetinky.eu nájdete vynovenú stránku, kde nájdete skoro všetko z tohoto archívu a môžete sa aj zaregistrovať.

Menu
Domov
Foto galéria
Databáza kvetiniek
Fórum
Články
V skratke
FAQ
Linky
Hľadať
Najnovšie články
Sadíme kríčky
Ako kávou môžeme poh...
Zakoreňujeme ruže
Sadíme jahody
Opora pri zakoreňova...
Najnovšie fotky
Smrekovec opadavý prev...
Moje letničky
Hlávkový šalát
Kaktus
Orechy
Figa
Špenát

Fotky podľa dátumu
Fotky podľa užívateľa
Najnovšie fotokomentáre on
Informácie on
Reklama
Partneri

dobre-napady.sk

sepkov web

kamsdetmi.info
Čítať tému
Kvetinky | Kvetinky | Ostatné
Autor Predzáhradka
denimama

Príspevkov: 5
Založený: 05.03.08
Pridané 26-10-2008 12:30 print
Ahoj vsetci,

nechcelo by sa vam pomoct mi so zalozenim predzahradky? Ide o plochu pred nasim (vidieckym) domom; ma obdlznikovy tvar, rozmery cca 10x3,5metra. Poloha je velmi slnecna, juhovychod. Zatial tam nerastie nic. Moja predstava, bohuzial, zatial dost chaoticka, je asi takato:
1.chcela by som tam mat rozne kriky do max. vysky 1,7m(ihlicnate, kvitnuce a nekvitnuce listnate,...) a mozno aj okrasnu travu alebo bambus; to by mala byt ta "bezudrzbova" cast

2. rada by som vytvorila mensi kopcek pre skalku

3. nejakym sposobom by som tam chcela dostat aj zahon kvitnucich trvaliek (aby tam od jari do jesene nieco kvitlo)

4. mimo osadenej plochy by som chcela mat travnik s jednym stromom s korunou kompaktneho tvaru, urcite nieco, co by nevyrastlo prilis vysoko

Dufam, ze to niekto cita este aj v tejto fazesmiley. Asi je uz jasne, v com je moj problem - chcem na tu plochu natlacit zo vsetkeho trochu. Obavam sa vsak, ze to nejako prezeniem a potom si to po zvysok zivota budem pri kazdom pohlade na predzahradku vycitat. Nemam dostatok informacii, aj ked uz dlho studujem dostupnu literaturu, sledujem takto zamerane TV programy, k tomu vsetkemu mam dost obmedzenu priestorovu predstavivost (nedokazem si ani predstavit, aky tvar by tie zahony mali mat, ako ich najlepsie skombinovat; odbornici radia zahony spojit v tvare C alebo S), no na druhej strane je to pre mna obrovska vyzva a radost. Mam velmi dobry vztah k zahradkarceniu, a tak to jednoducho nechcem len tak prenechat nejakemu profikovi, lebo sa v tom chcem "vyblaznit" sama.

Ak by ste teda mohli prispiet nazorom, radou, skusenostou, velmi sa potesim.
Dakujem!
Autor RE: Predzáhradka
Alena

Obrázok používateľa

Príspevkov: 88
Bydlisko: Holíč
Založený: 04.12.07
Pridané 27-10-2008 18:30 print
Denimama, to máš fajn, že máš pri dome ešte tzv. "pole neorané".
Ide dlhá zima, tak že do jari času dosť! Zober papier a farbičky (ak si mama, tak ich máš, ak nie si, tak šup do papiernictva) a začni kresliť. Za celú zimu urobíš nákresov veľa, keď na to pozrieš niečo pridáš iné odoberieš. Juhovýchod je veľmi slnečná strana, ale aj kvetov na slniečko je veľa. Len nesmieš zabúdať, že sa ti to bude všetko rozrastať, treba si zistiť ako sa ktorá kvetinka rozrastie.
Budeš aj nejaké rastlinky kupovať, alebo budú iba z vlastnej produkcie?
Teraz nemám moc času. ale do jari ti nejaký návrh skúsim aj ja nakresliť, baví ma to, urobím to rada.smiley Ja mám iba balkón, tak doma sa nemôžem realizovať, nemám kde! Ak by som náhodou na to pozabudla, tak sa mi na súkr. správu kľudne pripomeň, ak to zatiaľ nevyriešiš samasmiley!
Autor RE: Predzahradka
denimama

Príspevkov: 5
Založený: 05.03.08
Pridané 28-10-2008 06:43 print
Ahoj Alenka, vdaka za odpoved!

Joooj, nakresov mam vela, nosim ich len v hlave, pretoze som doma s dvomi malinkymi detickami a na ozajstne kreslenie mi neustava vela casu. (A farbicky moja dcerka nepozicia ani vlastnej mamesmiley)

Zatial tie planiky nic nevyriesili, no uvidime, vsak casu mam este naozaj dost.
Nejaky nakres by som potom tiez mohla zverejnit, aby sme presli na konkretnejsiu uroven.

Kvety a vsetko ostatne budem zvacsa kupovat,nejake kricky som si uz kupila, nechala v kvetinaci, aby otestovali silu slnka, no poviem ti, ich pocet sa mi preriedil...lebo vysadzat budem az ked dom dostane fasadu, aby mi lesenim neznicili zahradku.
Momentalne mam v zalohe len semienka roznych letniciek z vlastnej produkcie.

Aj mna velmi bavi zaoberat sa planovanim tej zahradky.
Dufam, ze sa nas tu takych stretne viac.
Prejsť na:
Prihlásenie
Meno

Heslo



Zabudli ste heslo?
Nechajte si poslať nové.
Odkazovač
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Maja
15/06/2018 19:26
Obsah fóra je už konečne prehodený...

Maja
09/06/2016 13:50
Obsah starého fóra nie je ešte prehodený, ale nové funguje...

Maja
30/05/2016 23:16
tak, uz je to skoro hotovo smiley budem rada, ak sa mi na to pozries a prip. das pripomienky. info v sprave smiley

sepko
29/05/2016 19:35
na to naťahovanie času si dávaj pozor, aby nepraskol, držím ti palce

Maja
27/05/2016 21:43
Nuž ja radšej doma zostávam. Ale migráciu som už začala, ako si už určite postrehol smiley No a čas skúšam natiahnuť...

sepko
27/05/2016 14:07
tak migrovať sa ti zachcelo, a kamže? nebodaj tiež do Nemecka? na internet už aj ja mám málo času, ja ale migrujem na chatu

Maja
17/05/2016 17:30
Uvažujem o migrácii smiley ale uvidíme... času málo...

sepko
08/01/2016 12:40
som si myslel, že aspoň cez sviatky si niekto nájde čas na túto stránku,

sepko
04/01/2016 20:28
Šťastný Nový rok prajem

sepko
20/12/2015 18:57
Šťastné a veselé Vianoce všetkým, ktorí sem náhodou zablúdia

Archív odkazovača
Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu servera "Kvetinky"
je bez písomného súhlasu autora zakázané
Copyright © 2007-2009 "Kvetinky doma a na záhrade"

spampoison